WhatsApp Icon
C5S-14.31818-18-1015-X-R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C5S-14.31818-18-1015-X-R
Производителот
Aker Technology USA
Опис
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD
Категорија
кристали, осцилатори, резонатори
Семејство
кристали
На залиха
16653
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:C5S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • тип:MHz Crystal
 • фреквенција:14.31818 MHz
 • стабилност на фреквенцијата:±15ppm
 • толеранција на фреквенција:±10ppm
 • капацитет на оптоварување:18pF
 • esr (еквивалентен сериски отпор):70 Ohms
 • режим на работа:Fundamental
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • оценки:-
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:4-SMD, No Lead
 • големина / димензија:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.039" (1.00mm)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SXT32410DA07-38.400MT

SXT32410DA07-38.400MT

Suntsu Electronics, Inc.

CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD

На залиха: 192.307

416F400X3AAR

416F400X3AAR

CTS Corporation

CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD

На залиха: 235.377

SA25419BF35HAR

SA25419BF35HAR

CTS Corporation

CRYSTAL 19.6608MHZ 10PF SMD

На залиха: 370.370

FL3200037

FL3200037

Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)

CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD

На залиха: 144.927

SXT3248DB17-32.000MT

SXT3248DB17-32.000MT

Suntsu Electronics, Inc.

CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD

На залиха: 158.730

7V-13.000MDDQ-T

7V-13.000MDDQ-T

TXC Corporation

CRYSTAL 13.0000MHZ 10PF SMD

На залиха: 166.666

SXT32416BA07-20.000MT

SXT32416BA07-20.000MT

Suntsu Electronics, Inc.

CRYSTAL 20.0000MHZ 16PF SMD

На залиха: 232.558

SXTHM212ED074-12.000MT

SXTHM212ED074-12.000MT

Suntsu Electronics, Inc.

CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD

На залиха: 434.782

SXT2248EE38-24.576MT

SXT2248EE38-24.576MT

Suntsu Electronics, Inc.

CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD

На залиха: 142.857

SXT2148FB07-20.000MT

SXT2148FB07-20.000MT

Suntsu Electronics, Inc.

CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD

На залиха: 111.111

Категорија на производи

додатоци
218 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p223577/ASEMPLP-ADAPTER-KIT.jpg
кристали
93193 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p206802/8Y48072007.jpg
осцилатори
681343 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p862433/SiT3372AC-4B3-30NH75-000000T.jpg
резонатори
1766 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p847334/CSTNE18M4V53C000R0.jpg
Врв