WhatsApp Icon
182V40

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
182V40
Производителот
Hammond Manufacturing
Опис
PWR XFMR TORO 1500VA CHAS MT
Категорија
трансформатори
Семејство
енергетски трансформатори
На залиха
16666
Листови со податоци онлајн
182V40 PDF
 • серија:182
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • тип:Toroidal
 • напон - примарен:117V, 234V
 • напон - секундарно (цело оптоварување):Parallel 40V, Series 80V
 • струја - излез (макс):Parallel 37.6A, Series 18.8A
 • примарни намотки:Dual
 • секундарна намотка(и):Dual
 • централна чешма:No
 • моќност - макс:1500VA
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • стил на завршување:Wire Leads
 • големина / димензија:-
 • висина - седење (макс):88.90mm
 • напон - изолација:4000Vrms
 • Тежина:25 lbs (11.3 kg)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MPI-900-24

MPI-900-24

Signal Transformer

PWR XFMR LAMINATED 900VA CHAS MT

На залиха: 538

162J24

162J24

Hammond Manufacturing

PWR XFMR LAMINATED 36VA TH

На залиха: 5.450

PHC50AGA

PHC50AGA

Hammond Manufacturing

PWR XFMR LAMINATED 50VA CHAS MT

На залиха: 3.069

185G20

185G20

Hammond Manufacturing

PWR XFMR LAMINATED 175VA CHAS MT

На залиха: 3.021

R8235NLT

R8235NLT

PulseR (iNRCORE

TRANSFORMER PLANAR 85UH

На залиха: 18.353

187B20

187B20

Hammond Manufacturing

PWR XFMR LAMINATED 6VA CHAS MT

На залиха: 9.674

62055

62055

Talema

PWR XFMR TORO 15VA CHAS MT

На залиха: 4.554

F48-750-C2

F48-750-C2

Triad Magnetics

PWR XFMR LAMINATED 36VA TH

На залиха: 10.128

273CZ

273CZ

Hammond Manufacturing

PWR XFMR LAMINATED 159VA CHAS MT

На залиха: 902

M4L-2-4

M4L-2-4

Signal Transformer

PWR XFMR LAMINATED 450VA CHAS MT

На залиха: 992

Категорија на производи

додатоци
78 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p458846/1182KIT750.jpg
Врв