WhatsApp Icon
229B10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
229B10
Производителот
Hammond Manufacturing
Опис
PWR XFMR SEMI-TORO 12VA TH
Категорија
трансформатори
Семејство
енергетски трансформатори
На залиха
15047
Листови со податоци онлајн
229B10 PDF
 • серија:229
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • тип:Semi-Toroidal
 • напон - примарен:115V, 230V
 • напон - секундарно (цело оптоварување):Parallel 5V, Series 10V
 • струја - излез (макс):Parallel 2.4A, Series 1.2A
 • примарни намотки:Dual
 • секундарна намотка(и):Dual
 • централна чешма:No
 • моќност - макс:12VA
 • тип на монтирање:Through Hole
 • стил на завршување:PC Pin
 • големина / димензија:50.80mm L x 63.50mm W
 • висина - седење (макс):27.18mm
 • напон - изолација:1750Vrms
 • Тежина:0.63 lb (285.76 g)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
229D20

229D20

Hammond Manufacturing

PWR XFMR SEMI-TORO 48VA TH

На залиха: 3.877

0800MD-1-003

0800MD-1-003

Talema

PWR XFMR TORO 800VA CHAS MT

На залиха: 764

186F16

186F16

Hammond Manufacturing

PWR XFMR LAMINATED 100VA CHAS MT

На залиха: 4.419

F6-10

F6-10

Triad Magnetics

PWR XFMR LAMINATED 30VA CHAS MT

На залиха: 8.358

AHI01024

AHI01024

Zettler Magnetics

PWR XFMR LAMINATED 10VA TH

На залиха: 24.528

1182N15

1182N15

Hammond Manufacturing

PWR XFMR TORO 120VA CHAS MT

На залиха: 2.309

VPS28-6250

VPS28-6250

Triad Magnetics

PWR XFMR LAMINATED 175VA CHAS MT

На залиха: 3.384

3FL20-125

3FL20-125

Tamura

PWR XFMR LAMINATED 2.5VA TH

На залиха: 10.912

161G56

161G56

Hammond Manufacturing

PWR XFMR LAMINATED 10VA TH

На залиха: 8.040

L01-6384

L01-6384

Amgis

PWR XFMR TORO 50VA TH

На залиха: 3.177

Категорија на производи

додатоци
78 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p458846/1182KIT750.jpg
Врв