WhatsApp Icon
1182L30

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1182L30
Производителот
Hammond Manufacturing
Опис
PWR XFMR TORO 120VA CHAS MT
Категорија
трансформатори
Семејство
енергетски трансформатори
На залиха
11924
Листови со податоци онлајн
1182L30 PDF
 • серија:1182
 • пакет:Box
 • статус на дел:Active
 • тип:Toroidal
 • напон - примарен:117V
 • напон - секундарно (цело оптоварување):Parallel 30V, Series 60V
 • струја - излез (макс):Parallel 4A, Series 2A
 • примарни намотки:Dual
 • секундарна намотка(и):Dual
 • централна чешма:No
 • моќност - макс:120VA
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • стил на завршување:Wire Leads
 • големина / димензија:101.60mm Dia
 • висина - седење (макс):41.40mm
 • напон - изолација:4000Vrms
 • Тежина:3 lbs (1.4 kg)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
241-7-56

241-7-56

Signal Transformer

PWR XFMR LAMINATED 56VA CHAS MT

На залиха: 3.906

A41-25-28

A41-25-28

Signal Transformer

PWR XFMR LAMINATED 25VA CHAS MT

На залиха: 7.101

710A

710A

Hammond Manufacturing

PWR XFMR LAMINATED 259VA CHAS MT

На залиха: 1.086

F-112X

F-112X

Triad Magnetics

PWR XFMR LAMINATED 3.5VA CHAS MT

На залиха: 16.538

14A-10R-10

14A-10R-10

Signal Transformer

PWR XFMR LAMINATED 10VA TH

На залиха: 9.963

F-229X

F-229X

Triad Magnetics

PWR XFMR LAMINATED 48VA CHAS MT

На залиха: 5.882

70021K

70021K

Talema

XFRMR TOROIDAL 5VA THRU HOLE

На залиха: 9.092

F16-070-C2

F16-070-C2

Triad Magnetics

PWR XFMR LAMINATED 1.1VA TH

На залиха: 24.489

AH20010

AH20010

Zettler Magnetics

PWR XFMR LAMINATED 1.1VA TH

На залиха: 40.740

DP-241-7-120

DP-241-7-120

Signal Transformer

PWR XFMR LAMINATED 56VA CHAS MT

На залиха: 7.214

Категорија на производи

додатоци
78 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p458846/1182KIT750.jpg
Врв