WhatsApp Icon
CST306-1A-B

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CST306-1A-B
Производителот
Triad Magnetics
Опис
CURR SENSE XFMR 35A T/H
Категорија
трансформатори
Семејство
трансформатори за струјно сетило
На залиха
14250
Листови со податоци онлајн
CST306-1A-B PDF
 • серија:CST
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • фреквентен опсег:20kHz ~ 200kHz
 • тип:Non-Invasive (Solid Core)
 • тековен рејтинг (ампери):340mOhm Max
 • индуктивност:-
 • et (волт-време):Through Hole
 • сооднос на вртења - основно: секундарно:0.690" L x 0.385" W (17.53mm x 9.78mm)
 • Моментален однос:0.915" (23.24mm)
 • DC отпор (dcr):PC Pin
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CT-1005

CT-1005

Amgis

CURR SENSE XFMR 5A T/H

На залиха: 19.971

749251030

749251030

Würth Elektronik Midcom

CURR SENSE XFMR 1:30 10A SMD

На залиха: 32.706

MR/C-01

MR/C-01

KEMET

SENSCURR 0PH ID6.0MM OD19.0MM ZC

На залиха: 24.482

PB0026NL

PB0026NL

PulseLarsen Antenna

CURR SENSE XFMR 100:1 35A SMD

На залиха: 38.338

P8228NL

P8228NL

PulseLarsen Antenna

CURR SENSE XFMR 1:100 10A SMD

На залиха: 44.897

CR2550-G

CR2550-G

CR Magnetics, Inc.

CURR SENSE XFMR IN-LINE

На залиха: 7.596

CST25-0200

CST25-0200

Triad Magnetics

ENCAPSULATED PCB CURRENT SENSE X

На залиха: 41.198

PA1005.070NL

PA1005.070NL

PulseLarsen Antenna

CURR SENSE XFMR 1:70 20A SMD

На залиха: 56.410

AX-1000

AX-1000

Talema

CURR SENSE XFMR 10A T/H

На залиха: 38.907

PA1005.070NLT

PA1005.070NLT

PulseLarsen Antenna

CURR SENSE XFMR 1:70 20A SMD

На залиха: 53.140

Категорија на производи

додатоци
78 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p458846/1182KIT750.jpg
Врв