WhatsApp Icon
1650NA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1650NA
Производителот
Hammond Manufacturing
Опис
AUDIOPHILE TUBE OUTPUT TRANSFRMR
Категорија
трансформатори
Семејство
аудио трансформатори
На залиха
16697
Листови со податоци онлајн
1650NA PDF
 • серија:A
 • пакет:Box
 • статус на дел:Active
 • сооднос на вртења - основно: секундарно:-
 • импеданса - примарна (оми):4.3kCT
 • импеданса - секундарна (оми):4, 8, 16
 • DC отпор (dcr) - примарен:37.19Ohm, 42.17Ohm
 • DC отпор (dcr) - секундарен:244mOhm, 377mOhm, 490mOhm
 • тип трансформатор:Push-Pull Audiophile, Ultra-Linear - Tube Output
 • фреквентен опсег:30Hz ~ 30kHz
 • чест одговор:±1dB
 • напон - изолација:2000V @ 1 Second
 • губење на вметнување:-
 • повратна загуба:-
 • ниво на моќност:60W
 • Работна температура:-
 • агенција за одобрување:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • големина / димензија:4.250" L x 3.130" W (107.95mm x 79.50mm)
 • висина - седење (макс):3.810" (96.77mm)
 • стил на завршување:Wire Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MET-50

MET-50

Tamura

TRANSFORMER 10K:125 0.0MADC

На залиха: 4.508

107P

107P

Hammond Manufacturing

TRANSFORMER AUDIO 10KCT/1.5KCT

На залиха: 5.558

118944

118944

Hammond Manufacturing

TRANSFORMER RADIOLA REPLACEMENT

На залиха: 2.486

40-18097

40-18097

TubeDepot

CLASSICTONE PWR TRANS# 4018097

На залиха: 751

102D

102D

Hammond Manufacturing

TRANSFORMER AUDIO 600/1500

На залиха: 5.747

1760E

1760E

Hammond Manufacturing

TRANSFORMER TUBE GUITAR AMP

На залиха: 2.869

MET-28-T

MET-28-T

Triad Magnetics

AUDIO XFMR 1K/50 THRU HOLE

На залиха: 15.447

TTC-5023

TTC-5023

Tamura

TRANSFORMER MODEM 600:600OHM SMD

На залиха: 28.436

MET-05

MET-05

Tamura

TRANSFORMER 25KCT:1KCT 0.5MADC

На залиха: 16.290

107G

107G

Hammond Manufacturing

TRANSFORMER AUDIO 600CT/250CT

На залиха: 5.558

Категорија на производи

додатоци
78 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p458846/1182KIT750.jpg
Врв