WhatsApp Icon
124D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
124D
Производителот
Hammond Manufacturing
Опис
TRANSFRMR AUDIO 7KCT/15.8KCT IMP
Категорија
трансформатори
Семејство
аудио трансформатори
На залиха
18439
Листови со податоци онлајн
124D PDF
 • серија:124
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • сооднос на вртења - основно: секундарно:1:1.49
 • импеданса - примарна (оми):7kCT
 • импеданса - секундарна (оми):15.8kCT
 • DC отпор (dcr) - примарен:218Ohm, 236Ohm
 • DC отпор (dcr) - секундарен:297Ohm, 394Ohm
 • тип трансформатор:Tube Driver and Speaker Matching
 • фреквентен опсег:150Hz ~ 15kHz
 • чест одговор:±1dB
 • напон - изолација:500Vrms
 • губење на вметнување:-
 • повратна загуба:-
 • ниво на моќност:5W
 • Работна температура:-
 • агенција за одобрување:-
 • тип на монтирање:Chassis Mount
 • големина / димензија:2.810" L x 1.460" W (71.37mm x 37.08mm)
 • висина - седење (макс):1.680" (42.67mm)
 • стил на завршување:Wire Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
101V

101V

Hammond Manufacturing

TRANSFORMER AUDIO 2500CT/50CT

На залиха: 6.232

144D

144D

Hammond Manufacturing

TRANSFORMER AUDIO 300CT/3.2 IMP

На залиха: 5.352

143J

143J

Hammond Manufacturing

TRANSFORMER AUDIO 3K/1KCT IMPED

На залиха: 3.789

MET-11

MET-11

Tamura

TRANSFORMER 10KCT:2KCT 1.0MADC

На залиха: 8.723

TTC-5033

TTC-5033

Tamura

TRANSFORMER TELE 10K:10K OHM SMD

На залиха: 36.832

145C

145C

Hammond Manufacturing

TRANSFORMER AUDIO 50K/1.5K IMPED

На залиха: 5.352

1750T

1750T

Hammond Manufacturing

TRANSFORMER TUBE GUITAR AMP

На залиха: 1.052

SP-49

SP-49

Triad Magnetics

TRANS 300/600 OHM IMPEDNCE AUDIO

На залиха: 6.084

144S

144S

Hammond Manufacturing

TRANSFORMER AUDIO 20K/8 IMPED

На залиха: 5.352

TTC-294

TTC-294

Tamura

TRANSFORM TELECOMM COUPL 600 OHM

На залиха: 41.260

Категорија на производи

додатоци
78 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p458846/1182KIT750.jpg
Врв