WhatsApp Icon
BSP1212-03H03-06

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
BSP1212-03H03-06
Производителот
BeStar Technologies, Inc.
Опис
12X12 MM PIEZOELECTRIC BUZZER
Категорија
аудио производи
Семејство
звучни елементи, пиезо свиткувачи
На залиха
11148
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:BSP
 • пакет:Box
 • статус на дел:Active
 • фреквенција:4 kHz
 • напон - влез (макс):3V p-p
 • тип:Standard
 • импеданса:-
 • капацитет @ фреквенција:16000pF @ 120Hz
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • големина / димензија:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
 • раскинување:Solder Pads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
P41010-1

P41010-1

DB Unlimited

BUZZER ELEMENT STD 1KHZ 41MM

На залиха: 120.493

AB1560B

AB1560B

PUI Audio, Inc.

BUZZER ELEMENT STD 6KHZ 15MM

На залиха: 108.695

P41015-1

P41015-1

DB Unlimited

BUZZER ELEMENT STD 1.5KHZ 41MM

На залиха: 147.427

P09070-1

P09070-1

DB Unlimited

BUZZER ELEMENT STD 7KHZ 9.9MM

На залиха: 243.007

AB2036AF

AB2036AF

PUI Audio, Inc.

BUZZER ELEMENT FDBK 3.7KHZ 20MM

На залиха: 108.695

CEB-35FD29

CEB-35FD29

CUI Devices

BUZZER ELEMENT FDBK 2.9KHZ 35MM

На залиха: 55.837

P15043-1

P15043-1

DB Unlimited

BUZZER ELEMENT STD 4.3KHZ 15MM

На залиха: 182.255

7BB-20-3

7BB-20-3

TOKO / Murata

BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ 20MM

На залиха: 285.714

AB3528B

AB3528B

PUI Audio, Inc.

BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ 35MM

На залиха: 75.862

CPT-3529-L100

CPT-3529-L100

CUI Devices

BUZZER ELEMENT FDBK 2.9KHZ 35MM

На залиха: 85.937

Категорија на производи

додатоци
654 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p525975/BF-1859-000.jpg
засилувачи
27 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p784993/KIT-BRITISH18WCOMBO-ASSEMBLED.jpg
микрофони
1361 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707164/EM-6050.jpg
звучници
2738 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707219/RC-1206S.jpg
вакуумски цевки
1412 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p785339/NOS-EL3N.jpg
Врв