WhatsApp Icon
CMEJ-4618-42-L015

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CMEJ-4618-42-L015
Производителот
CUI Devices
Опис
MICROPHONE COND ANALOG OMNI
Категорија
аудио производи
Семејство
микрофони
На залиха
10479
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:CMEJ
 • пакет:Box
 • статус на дел:Active
 • тип:Electret Condenser
 • тип на излез:Analog
 • насока:Omnidirectional
 • фреквентен опсег:100 Hz ~ 10.0 kHz
 • чувствителност:-42dB ±3dB @ 94dB SPL
 • сооднос s/n:60dB
 • импеданса:-
 • напон - номинален:2 V
 • опсег на напон:-
 • струја - снабдување:500 µA
 • локација на пристаништето:Top
 • оценки:-
 • раскинување:Wire Leads
 • големина / димензија:0.181" Dia (4.60mm)
 • висина (макс):0.079" (2.00mm)
 • обликот:Circular
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MM023802-3

MM023802-3

DB Unlimited

MICROPHONE MEMS ANALOG OMNI

На залиха: 58.823

CMC-4015-25L100

CMC-4015-25L100

CUI Devices

MIC COND ANALOG OMNI -25DB 4MM D

На залиха: 47.826

CMEJ-4618-38-L046

CMEJ-4618-38-L046

CUI Devices

MICROPHONE COND ANALOG OMNI

На залиха: 87.301

CMC-9745-130T

CMC-9745-130T

CUI Devices

MICROPHONE COND ANALOG OMNI

На залиха: 38.062

WP-25993-D63

WP-25993-D63

Knowles

MICROPHONE BOOM ANALOG NC -55DB

На залиха: 4.805

CMC-4015-40L100

CMC-4015-40L100

CUI Devices

MIC COND ANALOG OMNI -40DB 4MM D

На залиха: 55.555

POM-2244L-C33-LW100-R

POM-2244L-C33-LW100-R

PUI Audio, Inc.

MIC COND ANALOG OMNI -44DB 6MM D

На залиха: 47.210

ANM-5254L-R

ANM-5254L-R

PUI Audio, Inc.

MIC COND ANALOG NC -54DB 9.7MM D

На залиха: 96.491

MM034202-11

MM034202-11

DB Unlimited

MICROPHONE MEMS ANALOG OMNI

На залиха: 61.111

CMEJ-0502-25-L075

CMEJ-0502-25-L075

CUI Devices

MIC COND ANALOG OMNI -25DB 5MM D

На залиха: 102.107

Категорија на производи

додатоци
654 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p525975/BF-1859-000.jpg
засилувачи
27 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p784993/KIT-BRITISH18WCOMBO-ASSEMBLED.jpg
микрофони
1361 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707164/EM-6050.jpg
звучници
2738 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707219/RC-1206S.jpg
вакуумски цевки
1412 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p785339/NOS-EL3N.jpg
Врв