WhatsApp Icon
TMB-86-531-W(S)

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TMB-86-531-W(S)
Производителот
Floyd Bell, Inc.
Опис
TURBO PANEL MOUNT BEEP ALARM
Категорија
аудио производи
Семејство
аларми, звучници и сирени
На залиха
19324
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Turbo
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • кола на возачот:Indicator, Internally Driven
 • тип на влез:AC, DC
 • напон - номинален:-
 • опсег на напон:5 ~ 24V
 • фреквенција:2.9kHz
 • технологија:Piezo
 • режим на работа:Pulse, Slow
 • времетраење:-
 • ниво на звучен притисок (spl):75dB @ 5V, 61cm
 • струја - снабдување:2 ~ 15mA
 • локација на пристаништето:Top
 • Работна температура:-20°C ~ 65°C
 • агенција за одобрување:UL, UR
 • оценки:-
 • заштита од навлегување:IP68 - Dust Tight, Waterproof
 • тип на монтирање:Panel Mount
 • раскинување:Wire Leads
 • големина / димензија:1.300" Dia (33.02mm)
 • висина - седење (макс):1.180" (29.97mm)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
AW-10FW-NSVC

AW-10FW-NSVC

PUI Audio, Inc.

SIREN PIEZO INDICATOR 9-28V CHAS

На залиха: 3.756

MSS5EHCMP

MSS5EHCMP

Mallory Sonalert Products

IEC ALARM 4-6VDC 90DB FAILURE ST

На залиха: 3.984

SBT12PMPC

SBT12PMPC

Mallory Sonalert Products

IEC 9-12VDC 90DB PERFUSION ROHS

На залиха: 3.740

TMW-V86-201-Q(F)

TMW-V86-201-Q(F)

Floyd Bell, Inc.

TURBO PANEL MOUNT WARBLE ALARM

На залиха: 6.470

MB-09-530-Q(M)D

MB-09-530-Q(M)D

Floyd Bell, Inc.

PANEL MOUNT BEEP/CONTINUOUS ALAR

На залиха: 5.635

ZA028MDPS1

ZA028MDPS1

Mallory Sonalert Products

AUDIO PIEZO IND 16-28V PNL MNT

На залиха: 3.878

XB-09-201-Q(U)

XB-09-201-Q(U)

Floyd Bell, Inc.

PANEL MOUNT BEEP ALARM

На залиха: 3.959

SCE028MD3CTB

SCE028MD3CTB

Mallory Sonalert Products

AUDIO PIEZO IND 16-28V PNL MNT

На залиха: 5.135

ULMC-07-130-W

ULMC-07-130-W

Floyd Bell, Inc.

PANEL MOUNT CONTINUOUS ALARM

На залиха: 6.957

XL-5530-LW300-S-R

XL-5530-LW300-S-R

PUI Audio, Inc.

AUDIO PIEZO INDICATOR 6-16V CHAS

На залиха: 5.332

Категорија на производи

додатоци
654 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p525975/BF-1859-000.jpg
засилувачи
27 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p784993/KIT-BRITISH18WCOMBO-ASSEMBLED.jpg
микрофони
1361 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707164/EM-6050.jpg
звучници
2738 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707219/RC-1206S.jpg
вакуумски цевки
1412 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p785339/NOS-EL3N.jpg
Врв