WhatsApp Icon
EFM-260R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
EFM-260R
Производителот
East Electronics
Опис
PIEZO BUZZER
Категорија
аудио производи
Семејство
аларми, звучници и сирени
На залиха
13222
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:-
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • кола на возачот:-
 • тип на влез:-
 • напон - номинален:12 V
 • опсег на напон:3 ~ 24V
 • фреквенција:3kHz
 • технологија:-
 • режим на работа:Continuous
 • времетраење:-
 • ниво на звучен притисок (spl):85dB @ 12V, 30cm
 • струја - снабдување:15mA
 • локација на пристаништето:-
 • Работна температура:-20°C ~ 70°C
 • агенција за одобрување:-
 • оценки:-
 • заштита од навлегување:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • раскинување:PC Pins
 • големина / димензија:1.024" Dia (26.00mm)
 • висина - седење (макс):0.421" (10.70mm)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CMT-13031-SMT-TR

CMT-13031-SMT-TR

CUI Devices

AUDIO PIEZO TRANSDUCER 25V CHAS

На залиха: 36.363

SBT5TMCMPPC

SBT5TMCMPPC

Mallory Sonalert Products

IEC 3.3-5VDC 90DB TEMP-ENERGY RO

На залиха: 2.741

AI-1450-TWT-WP-R

AI-1450-TWT-WP-R

PUI Audio, Inc.

AUDIO INDICATOR 12 VDC 35 MA 90

На залиха: 19.801

IE122412-1

IE122412-1

DB Unlimited

ELECTRO-MECHANICAL INDICATOR

На залиха: 48.342

ZT028LDMT8R

ZT028LDMT8R

Mallory Sonalert Products

BUZZER PIEZO 22MM PANEL MOUNT

На залиха: 945

SBT12TLMSPPC

SBT12TLMSPPC

Mallory Sonalert Products

IEC 9-12VDC 90DB TEMP-ENERGY ROH

На залиха: 3.427

XC-09-301-W

XC-09-301-W

Floyd Bell, Inc.

PANEL MOUNT CONTINUOUS ALARM

На залиха: 3.895

ZA028LAMP1

ZA028LAMP1

Mallory Sonalert Products

AUDIO PIEZO IND 16-28V PNL MNT

На залиха: 3.108

ZA120MASP1

ZA120MASP1

Mallory Sonalert Products

AUDIO PIEZO IND 48-120V PNL MNT

На залиха: 3.178

W-03B

W-03B

East Electronics

ULTRASONIC ANNUNCIATOR

На залиха: 37.162

Категорија на производи

додатоци
654 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p525975/BF-1859-000.jpg
засилувачи
27 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p784993/KIT-BRITISH18WCOMBO-ASSEMBLED.jpg
микрофони
1361 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707164/EM-6050.jpg
звучници
2738 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707219/RC-1206S.jpg
вакуумски цевки
1412 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p785339/NOS-EL3N.jpg
Врв