WhatsApp Icon
TUHT-88R-930-Q

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TUHT-88R-930-Q
Производителот
Floyd Bell, Inc.
Опис
PANEL MOUNT RED UNIVERSAL INDICA
Категорија
аудио производи
Семејство
аларми, звучници и сирени
На залиха
12394
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Twin Turbo
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • кола на возачот:Indicator, Internally Driven
 • тип на влез:DC
 • напон - номинален:-
 • опсег на напон:9 ~ 30V
 • фреквенција:3kHz
 • технологија:-
 • режим на работа:Staccato Tone
 • времетраење:-
 • ниво на звучен притисок (spl):85dB @ 9V, 61cm
 • струја - снабдување:65 ~ 125mA
 • локација на пристаништето:Top
 • Работна температура:-20°C ~ 65°C
 • агенција за одобрување:UL, UR
 • оценки:-
 • заштита од навлегување:IP68 - Dust Tight, Waterproof
 • тип на монтирање:Panel Mount
 • раскинување:Quick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
 • големина / димензија:1.300" Dia (33.02mm)
 • висина - седење (макс):1.180" (29.97mm)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SBT12EMHCTPC

SBT12EMHCTPC

Mallory Sonalert Products

IEC 9-12VDC 90DB FAILURE ROHS ST

На залиха: 3.427

SBS12CHCSPPC

SBS12CHCSPPC

Mallory Sonalert Products

IEC 9-12VDC 100DB CARDIAC ROHS S

На залиха: 2.744

XB-09-312-S(F)

XB-09-312-S(F)

Floyd Bell, Inc.

PANEL MOUNT BEEP ALARM

На залиха: 4.784

OC-19-201-SL

OC-19-201-SL

Floyd Bell, Inc.

PANEL MOUNT CONTINUOUS ALARM W/

На залиха: 3.854

SBS12LMMCPC

SBS12LMMCPC

Mallory Sonalert Products

AUDIO MAGNETIC IND 9-12V TH

На залиха: 3.408

SMT-0927-S-7-R

SMT-0927-S-7-R

PUI Audio, Inc.

SURFACE MOUNT TRANSDUCER 3.6 VP-

На залиха: 47.210

CMT-0904-85T

CMT-0904-85T

CUI Devices

BUZZER, 9 MM, 4 MM DEEP, M, 3 V,

На залиха: 121.951

SBT5GLCSPPC

SBT5GLCSPPC

Mallory Sonalert Products

IEC 3.3-5VDC 90DB GENERAL ROHS S

На залиха: 2.741

RB-12

RB-12

NTE Electronics, Inc.

BUZZER-12VAC

На залиха: 5.453

UW-09-515-Q(S)D

UW-09-515-Q(S)D

Floyd Bell, Inc.

ULTRA PANEL MOUNT WARBLE/CONTINU

На залиха: 4.340

Категорија на производи

додатоци
654 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p525975/BF-1859-000.jpg
засилувачи
27 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p784993/KIT-BRITISH18WCOMBO-ASSEMBLED.jpg
микрофони
1361 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707164/EM-6050.jpg
звучници
2738 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707219/RC-1206S.jpg
вакуумски цевки
1412 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p785339/NOS-EL3N.jpg
Врв