WhatsApp Icon
TUHB-V88G-930-Q(S)

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TUHB-V88G-930-Q(S)
Производителот
Floyd Bell, Inc.
Опис
PANEL MOUNT GREEN UNIVERSAL INDI
Категорија
аудио производи
Семејство
аларми, звучници и сирени
На залиха
16163
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:Twin Turbo
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • кола на возачот:Indicator, Internally Driven
 • тип на влез:DC
 • напон - номинален:-
 • опсег на напон:9 ~ 30V
 • фреквенција:3kHz
 • технологија:-
 • режим на работа:Pulse, Slow
 • времетраење:-
 • ниво на звучен притисок (spl):85dB @ 9V, 61cm
 • струја - снабдување:65 ~ 125mA
 • локација на пристаништето:Top
 • Работна температура:-20°C ~ 65°C
 • агенција за одобрување:UL, UR
 • оценки:-
 • заштита од навлегување:IP68 - Dust Tight, Waterproof
 • тип на монтирање:Panel Mount
 • раскинување:Quick Connect Tab - 0.250" (6.35mm)
 • големина / димензија:1.410" Dia (35.81mm)
 • висина - седење (макс):1.250" (31.75mm)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SBT12PMHFPPC

SBT12PMHFPPC

Mallory Sonalert Products

IEC 9-12VDC 90DB PERFUSION ROHS

На залиха: 3.427

SC628CPNR

SC628CPNR

Mallory Sonalert Products

AUDIO PIEZO IND 6-28V PNL MNT

На залиха: 2.016

W-25A

W-25A

East Electronics

BUZZER PIEZO 12V 45MM PANEL

На залиха: 27.842

AI-4228-P-C18-3-R

AI-4228-P-C18-3-R

PUI Audio, Inc.

AUDIO IND PIEZO 12V 43MM PNL MT

На залиха: 21.702

CPI-4233-92T

CPI-4233-92T

CUI Devices

BUZZER, 42.5 MM, 33 MM DEEP, P,

На залиха: 8.842

SC628MAH

SC628MAH

Mallory Sonalert Products

AUDIO PIEZO IND 6-28V PNL MNT

На залиха: 919

XB-09-312-S(S)

XB-09-312-S(S)

Floyd Bell, Inc.

PANEL MOUNT BEEP ALARM

На залиха: 4.784

R11-244018-01

R11-244018-01

KEMET

R11, ACOUSTIC MODULE

На залиха: 1.819

SFM-11917

SFM-11917

East Electronics

TRANSDUCER PIEZO 3V SMD

На залиха: 62.500

MB-09-531-S(F)

MB-09-531-S(F)

Floyd Bell, Inc.

PANEL MOUNT BEEP ALARM

На залиха: 4.782

Категорија на производи

додатоци
654 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p525975/BF-1859-000.jpg
засилувачи
27 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p784993/KIT-BRITISH18WCOMBO-ASSEMBLED.jpg
микрофони
1361 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707164/EM-6050.jpg
звучници
2738 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p707219/RC-1206S.jpg
вакуумски цевки
1412 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p785339/NOS-EL3N.jpg
Врв