167154J100B-F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
167154J100B-F
Производителот
Cornell Dubilier Electronics
Опис
CAP FILM 0.15UF 5% 100VDC RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
филмски кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.43400
Листови со податоци онлајн
167154J100B-F PDF
 • серија:167
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.15 µF
 • толеранција:±5%
 • рејтинг на напон - наизменична струја:63V
 • рејтинг на напон - еднонасочна:100V
 • диелектричен материјал:Polyester, Metallized
 • esr (еквивалентен сериски отпор):-
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.413" L x 0.157" W (10.50mm x 4.00mm)
 • висина - седење (макс):0.354" (9.00mm)
 • раскинување:PC Pins
 • проред на олово:0.295" (7.50mm)
 • апликации:General Purpose
 • оценки:-
 • карактеристики:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
B32671L0412J000

B32671L0412J000

TDK EPCOS

CAP FILM 4100PF 5% 1KVDC RADIAL

На залиха: 707.864

$0.14127

F161WP334K100V

F161WP334K100V

KEMET

CAP FILM 0.33UF 10% 100VDC SMD

На залиха: 78.028

$1.40975

5MPA2506E

5MPA2506E

Electronic Concepts Inc.

50UF/3%/530VAC

На залиха: 679

$161.82000

MKP386M570085YT8

MKP386M570085YT8

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP FILM 7UF 5% 850VDC SCREW

На залиха: 9.777

$11.25000

R413I21000000M

R413I21000000M

KEMET

CAP FILM 10000PF 20% 1KVDC RAD

На залиха: 212.765

$0.47000

160562K1000D-F

160562K1000D-F

Cornell Dubilier Electronics

CAP FILM 5600PF 10% 1KVDC RADIAL

На залиха: 255.102

$0.39200

BFC233867822

BFC233867822

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP FILM 8200PF 10% 1KVDC RADIAL

На залиха: 98.030

$1.12210

B32653A1682J000

B32653A1682J000

TDK EPCOS

CAP FILM 6800PF 5% 1.6KVDC RAD

На залиха: 226.285

$0.44192

63MU104MA13216

63MU104MA13216

Rubycon

CAP FILM 0.1UF 20% 63VDC 1206

На залиха: 42.307

$2.60000

F339X131033MFI2B0

F339X131033MFI2B0

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP FILM 10000PF 20% 800VDC RAD

На залиха: 381.097

$0.26240

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв