1206J1K00390KCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206J1K00390KCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 39PF 1KV C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.22238
Листови со податоци онлајн
1206J1K00390KCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:39 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CBR04C399A1GAC

CBR04C399A1GAC

KEMET

CAP CER 3.9PF 100V NP0 0402

На залиха: 863.483

$0.11581

1812Y1K20222JCR

1812Y1K20222JCR

Syfer

CAP CER 2200PF 1.2KV C0G 1812

На залиха: 104.842

$1.04919

VJ1206A1R2CXEMC

VJ1206A1R2CXEMC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.2PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 747.049

$0.13386

CC0805MRY5V9BB563

CC0805MRY5V9BB563

Yageo

CAP CER Y5V 0805

На залиха: 2.002.402

$0.04994

0805Y2502P00CUT

0805Y2502P00CUT

Syfer

CAP CER 2PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 234.714

$0.42605

0805J2500330KCR

0805J2500330KCR

Syfer

CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 731.957

$0.13662

0805J2000101KQT

0805J2000101KQT

Syfer

CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 171.523

$0.58301

1210Y5000222KXT

1210Y5000222KXT

Syfer

CAP CER 2200PF 500V X7R 1210

На залиха: 352.808

$0.28344

C410C123J1G5TA7200

C410C123J1G5TA7200

KEMET

CAP CER 0.012UF 100V C0G AXIAL

На залиха: 806.972

$0.12392

GCM1555C1H361JA16J

GCM1555C1H361JA16J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 7.256.894

$0.01378

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв