UQCFVA390JAT2A\500

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
UQCFVA390JAT2A\500
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP CER 39PF 250V 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
112
Единечната цена
$0.98000
Листови со податоци онлајн
UQCFVA390JAT2A\500 PDF
 • серија:UQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Obsolete
 • капацитет:39 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:A
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220J0500223JFT

2220J0500223JFT

Syfer

CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 2220

На залиха: 34.877

$3.44058

2225J1K00150JFR

2225J1K00150JFR

Syfer

CAP CER 15PF 1KV C0G/NP0 2225

На залиха: 41.985

$2.61996

K100J15C0GH53H5

K100J15C0GH53H5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 1.778.093

$0.05624

MA1210YV335Z160

MA1210YV335Z160

Meritek

CAP CER 3.3UF 16V Y5V 1210

На залиха: 371.471

$0.26920

1808J1K20222JXR

1808J1K20222JXR

Syfer

CAP CER 2200PF 1.2KV X7R 1808

На залиха: 248.694

$0.40210

GJM0335C1H6R5DB01J

GJM0335C1H6R5DB01J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 14.450.867

$0.00692

QCCT102Q220G1GV002E

QCCT102Q220G1GV002E

Johanson Technology

HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,

На залиха: 499.625

$0.20015

C0603C101J3GACAUTO

C0603C101J3GACAUTO

KEMET

CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 526.315

$0.19000

0805Y2006P20CUT

0805Y2006P20CUT

Syfer

CAP CER 6.2PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 208.999

$0.47847

QCCF251Q1R9C1GV002T

QCCF251Q1R9C1GV002T

Johanson Technology

HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,

На залиха: 3.881.987

$0.02576

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв