GRM0225C1E560JA02L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
GRM0225C1E560JA02L
Производителот
TOKO / Murata
Опис
CAP CER 56PF 25V C0G/NP0 01005
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
GRM0225C1E560JA02L PDF
 • серија:GRM
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:56 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:01005 (0402 Metric)
 • големина / димензија:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.009" (0.22mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805D560GXBAJ

VJ0805D560GXBAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 163.430

$0.61188

LD055A100KAB2A

LD055A100KAB2A

Elco (AVX)

CAP CER 10PF 50V NP0 0805

На залиха: 729.607

$0.13706

1808J1000151MXR

1808J1000151MXR

Syfer

CAP CER 150PF 100V X7R 1808

На залиха: 370.713

$0.26975

GCJ188R72A272KA01J

GCJ188R72A272KA01J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 4.734.848

$0.02112

DE1B3KX681KJ4BN01F

DE1B3KX681KJ4BN01F

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 555.000

$0.18018

FG22X7R2E334KNT00

FG22X7R2E334KNT00

TDK Corporation

CAP CER 0.33UF 250V X7R RADIAL

На залиха: 232.309

$0.43046

VJ0805Y392JLCAJ32

VJ0805Y392JLCAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 3900 PF 200V X7R 0805 PB

На залиха: 81.253

$1.35378

C316C183F3G5TA7301

C316C183F3G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.018UF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 99.415

$1.10647

2225Y0250100GFT

2225Y0250100GFT

Syfer

CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 2225

На залиха: 19.281

$7.26096

C1206X330M5HAC7800

C1206X330M5HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 33PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 2.428.953

$0.04117

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв