1210J0630150GCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J0630150GCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 15PF 63V C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.71586
Листови со податоци онлајн
1210J0630150GCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:15 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ1206A270GXEMT

VJ1206A270GXEMT

Vishay / Vitramon

CAP CER 27PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 455.684

$0.21945

C320C153K1G5TA

C320C153K1G5TA

KEMET

CAP CER RAD 15NF 100V C0G 10%

На залиха: 601.539

$0.16624

C0402C221F4HACAUTO

C0402C221F4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0402 220PF 16V ULTRA STA

На залиха: 2.628.811

$0.03804

2225J2K50152JCR

2225J2K50152JCR

Syfer

CAP CER 1500PF 2.5KV C0G 2225

На залиха: 52.182

$2.10798

C0603X131G5HAC7867

C0603X131G5HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 130PF 50V ULTRA STA

На залиха: 6.142.506

$0.01628

0505J2000300FQT

0505J2000300FQT

Syfer

CAP CER 30PF 200V C0G/NP0 0505

На залиха: 43.938

$2.50348

2220Y1K00682JDR

2220Y1K00682JDR

Syfer

CAP CER 6800PF 1KV X7R 2220

На залиха: 45.320

$2.42718

0805Y0630181KFT

0805Y0630181KFT

Syfer

CAP CER 180PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 472.947

$0.21144

C0603X752F8HACAUTO

C0603X752F8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 7.5NF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.304.291

$0.07667

0603J0630223MXT

0603J0630223MXT

Syfer

CAP CER 0.022UF 63V X7R 0603

На залиха: 863.483

$0.11581

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв