0805Y5000120FFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805Y5000120FFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.66976
Листови со податоци онлајн
0805Y5000120FFR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:12 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808Y1000273MDT

1808Y1000273MDT

Syfer

CAP CER 0.027UF 100V X7R 1808

На залиха: 196.178

$0.50974

100B510JT500XT

100B510JT500XT

American Technical Ceramics

CAP CER 51PF 500V P90 1111

На залиха: 26.726

$4.49000

1812Y0250104JXT

1812Y0250104JXT

Syfer

CAP CER 0.1UF 25V X7R 1812

На залиха: 102.275

$0.97775

C0805C105M3PACTU

C0805C105M3PACTU

KEMET

CAP CER 1UF 25V X5R 0805

На залиха: 478.262

$0.20909

KRM55WR71E686MH01K

KRM55WR71E686MH01K

TOKO / Murata

CAP CER 68UF 25V X7R SMD

На залиха: 24.896

$4.82000

VJ1206A332FFAAT

VJ1206A332FFAAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 40.138

$2.74050

C1206C331KDGACTU

C1206C331KDGACTU

KEMET

CAP CER 330PF 1KV NP0 1206

На залиха: 357.551

$0.27968

GCM188L81H104MA57J

GCM188L81H104MA57J

TOKO / Murata

CERAMIC CAP AEC-Q200

На залиха: 2.917.152

$0.03428

1210Y0250332FFR

1210Y0250332FFR

Syfer

CAP CER 3300PF 25V C0G/NP0 1210

На залиха: 43.960

$2.50222

1812J1000102JAR

1812J1000102JAR

Syfer

CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 1812

На залиха: 102.742

$1.07064

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв