C0805C823K5RACTU

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805C823K5RACTU
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
4800
Единечната цена
$0.45000
Листови со податоци онлајн
C0805C823K5RACTU PDF
 • серија:SMD Comm X7R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.082 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:Bypass, Decoupling
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (1.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0603X200M8HAC7867

C0603X200M8HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 20PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 9.765.625

$0.01024

C2225C474K1RACTU

C2225C474K1RACTU

KEMET

CAP CER 0.47UF 100V X7R 2225

На залиха: 95.556

$1.15115

2220Y5000103KFT

2220Y5000103KFT

Syfer

CAP CER 10000PF 500V C0G 2220

На залиха: 47.662

$2.30788

1812YA250271KXRSY2

1812YA250271KXRSY2

Syfer

CAP CER 270PF 250V X7R 1812

На залиха: 109.095

$0.91663

KTS101B105M32N0T00

KTS101B105M32N0T00

United Chemi-Con

CAP CER 1UF 100V X7R 1210

На залиха: 189.987

$0.52635

1206J0100332FCT

1206J0100332FCT

Syfer

CAP CER 3300PF 10V C0G/NP0 1206

На залиха: 104.278

$1.05487

C1206C621M8HACAUTO

C1206C621M8HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 620PF 10V ULTRA STA

На залиха: 3.113.325

$0.03212

CL10B561KB8NNNC

CL10B561KB8NNNC

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 560PF 50V X7R 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

0805Y5000120FFR

0805Y5000120FFR

Syfer

CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 149.307

$0.66976

1808Y1000273MDT

1808Y1000273MDT

Syfer

CAP CER 0.027UF 100V X7R 1808

На залиха: 196.178

$0.50974

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв