CHV2220N2K0273KXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CHV2220N2K0273KXT
Производителот
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Опис
CAP CER 0.027UF 2KV X7R 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
4000
Единечната цена
$0.60000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:CHV
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.027 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:2000V (2kV)
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.118" (3.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
12062A470FAT2A

12062A470FAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 47PF 200V NP0 1206

На залиха: 352.609

$0.28360

HC0805CG271J631

HC0805CG271J631

Meritek

CAP CER 270PF 630V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.305.483

$0.07660

LD025A6R8BAB2A

LD025A6R8BAB2A

Elco (AVX)

CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402

На залиха: 144.927

$0.69000

1812Y1000181JCR

1812Y1000181JCR

Syfer

CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 1812

На залиха: 136.447

$0.73288

1210J0100561KCR

1210J0100561KCR

Syfer

CAP CER 560PF 10V C0G/NP0 1210

На залиха: 269.978

$0.37040

1808J0500391MXR

1808J0500391MXR

Syfer

CAP CER 390PF 50V X7R 1808

На залиха: 328.482

$0.30443

MR062A222MAATR1

MR062A222MAATR1

Elco (AVX)

CAP CER 2200PF 200V NP0 RADIAL

На залиха: 115.704

$0.86427

0805Y1000472JXT

0805Y1000472JXT

Syfer

CAP CER 4700PF 100V X7R 0805

На залиха: 484.449

$0.20642

C350C224F5G5TA

C350C224F5G5TA

KEMET

CAP CER RAD 220NF 50V C0G 1%

На залиха: 33.946

$3.53500

1808J0506P80BCT

1808J0506P80BCT

Syfer

CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 1808

На залиха: 99.906

$1.10103

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв