GMC10CG180G200NT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
GMC10CG180G200NT
Производителот
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Опис
CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
180000
Единечната цена
$0.05000
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:GMC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:18 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (1.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0805J1000121GCT

0805J1000121GCT

Syfer

CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 374.910

$0.26673

12105G106ZAT2A

12105G106ZAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 10UF 50V Y5V 1210

На залиха: 46.808

$2.35000

0805Y5000270JCT

0805Y5000270JCT

Syfer

CAP CER 27PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 707.163

$0.14141

C0402C122M5JACAUTO

C0402C122M5JACAUTO

KEMET

CAP CER 1200PF 50V U2J 0402

На залиха: 3.156.565

$0.03168

C0805C222J3GECAUTO

C0805C222J3GECAUTO

KEMET

CAP CER 0805 2.2NF 25V C0G 5%

На залиха: 2.614.379

$0.03825

0603J0250222KCT

0603J0250222KCT

Syfer

CAP CER 2200PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 619.003

$0.16155

GCM188R71H473KA55D

GCM188R71H473KA55D

TOKO / Murata

CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603

На залиха: 909.090

$0.11000

1812J0250102GFT

1812J0250102GFT

Syfer

CAP CER 1000PF 25V C0G/NP0 1812

На залиха: 58.303

$1.88669

0805Y5000180JQT

0805Y5000180JQT

Syfer

CAP CER 18PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 197.941

$0.50520

GRM31MR71E474KA01K

GRM31MR71E474KA01K

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 1.125.112

$0.08888

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв