WhatsApp Icon
1812Y5000271JCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y5000271JCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 270PF 500V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
14379
Листови со податоци онлајн
1812Y5000271JCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
C0603X919B5HAC7867

C0603X919B5HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 9.1PF 50V ULTRA STA

На залиха: 4.690.431

1210Y2006P80DCT

1210Y2006P80DCT

Syfer

CAP CER 6.8PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 168.730

1812J1K00391JDR

1812J1K00391JDR

Syfer

CAP CER 390PF 1KV X7R 1812

На залиха: 101.428

1825Y6K00561KXT

1825Y6K00561KXT

Syfer

CAP CER 560PF 6KV X7R 1825

На залиха: 108.550

FK28X5R1E684KR006

FK28X5R1E684KR006

TDK Corporation

CAP CER 0.68UF 25V X5R RADIAL

На залиха: 1.168.497

2225J2K00333MXT

2225J2K00333MXT

Syfer

CAP CER 0.033UF 2KV X7R 2225

На залиха: 40.814

1206J5006P80BAT

1206J5006P80BAT

Syfer

CAP CER 6.8PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 100.258

1206AA221JAT1A

1206AA221JAT1A

Elco (AVX)

CAP CER 220PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 196.078

FK16X7R1E106M

FK16X7R1E106M

TDK Corporation

CAP CER 10UF 25V X7R RADIAL

На залиха: 142.857

2220Y1K00120KCT

2220Y1K00120KCT

Syfer

CAP CER 12PF 1KV C0G/NP0 2220

На залиха: 77.186

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв