C0805X759B8HAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805X759B8HAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0805 7.5PF 10V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.04159
Листови со податоци онлајн
C0805X759B8HAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:7.5 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (0.98mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220J1K00333KDT

2220J1K00333KDT

Syfer

CAP CER 0.033UF 1KV X7R 2220

На залиха: 46.555

$2.36279

CC1206JPX7RABB103

CC1206JPX7RABB103

Yageo

CAP CER X7R 1206

На залиха: 2.034.174

$0.04916

2220Y1K50223KXR

2220Y1K50223KXR

Syfer

CAP CER 0.022UF 1.5KV X7R 2220

На залиха: 73.306

$1.50054

MA0402XR271J160

MA0402XR271J160

Meritek

CAP CER 270PF 16V X7R 0402

На залиха: 4.405.286

$0.02270

C0805F474K3RACAUTO

C0805F474K3RACAUTO

KEMET

CAP CER 0.47UF 25V X7R 0805

На залиха: 692.904

$0.14432

MA0603YV684M160

MA0603YV684M160

Meritek

CAP CER 0.68UF 16V Y5V 0603

На залиха: 2.645.502

$0.03780

111122K00180GQT

111122K00180GQT

Syfer

CAP CER 18PF 2KV C0G/NP0 1111

На залиха: 81.481

$1.35000

C0603C105K3PACTU

C0603C105K3PACTU

KEMET

CAP CER 1UF 25V X5R 0603

На залиха: 526.315

$0.19000

C320C279B3G5TA7301

C320C279B3G5TA7301

KEMET

CAP CER 2.7PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 331.202

$0.30193

C0805X223F3JACAUTO

C0805X223F3JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.022UF 25V U2J 0805

На залиха: 258.799

$0.38640

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв