VJ0805D101GLBAR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0805D101GLBAR
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.64082
Листови со податоци онлајн
VJ0805D101GLBAR PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:100 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.057" (1.45mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C420C511GAG5TA

C420C511GAG5TA

KEMET

CAP CER 510PF 250V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 546.209

$0.18308

C1210X120G1HAC7800

C1210X120G1HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 12PF 100V ULTRA STA

На залиха: 864.528

$0.11567

1206J1000222JXT

1206J1000222JXT

Syfer

CAP CER 2200PF 100V X7R 1206

На залиха: 441.735

$0.22638

2220J3K00100FCR

2220J3K00100FCR

Syfer

CAP CER 10PF 3KV C0G/NP0 2220

На залиха: 25.662

$5.06576

VJ1206A150JBRAT4X

VJ1206A150JBRAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 15PF 1.5KV NP0 1206

На залиха: 875.350

$0.11424

VJ0805Y331KLBAJ32

VJ0805Y331KLBAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 330 PF 100V X7R 0805 PB

На залиха: 180.557

$0.55384

C0805C620F8HACAUTO

C0805C620F8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 62PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 1.826.817

$0.05474

C324C392J3G5TA7301

C324C392J3G5TA7301

KEMET

CAP CER 3900PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 924.983

$0.10811

C0805C0G250-100JNP

C0805C0G250-100JNP

Venkel LTD

CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 9.606.147

$0.01041

2220J0630473FCR

2220J0630473FCR

Syfer

CAP CER 0.047UF 63V C0G/NP0 2220

На залиха: 16.058

$9.34094

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв