1808Y0250271MXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808Y0250271MXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 270PF 25V X7R 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.28895
Листови со податоци онлајн
1808Y0250271MXR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MA0201XR561K250

MA0201XR561K250

Meritek

CAP CER 560PF 25V X7R 0201

На залиха: 11.111.111

$0.00900

VJ0805D2R7BLBAJ

VJ0805D2R7BLBAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.7PF 100V NP0 0805

На залиха: 182.822

$0.54698

C0603C510K4HAC7867

C0603C510K4HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 51PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 18.416.206

$0.00543

2220J1000682GCR

2220J1000682GCR

Syfer

CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 2220

На залиха: 37.110

$3.23358

C1206C910F1HACAUTO

C1206C910F1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 91PF 100V ULTRA STA

На залиха: 1.159.958

$0.08621

C1206C622F1HACAUTO

C1206C622F1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 6.2NF 100V ULTRA ST

На залиха: 793.273

$0.12606

2220Y1K20332MXT

2220Y1K20332MXT

Syfer

CAP CER 3300PF 1.2KV X7R 2220

На залиха: 78.909

$1.39401

0805Y0250120FFR

0805Y0250120FFR

Syfer

CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 143.200

$0.69832

1808Y0630820GCT

1808Y0630820GCT

Syfer

CAP CER 82PF 63V C0G/NP0 1808

На залиха: 195.530

$0.51143

CL05C5R1CB5NNNC

CL05C5R1CB5NNNC

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 5.1PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв