0603Y2502P10CQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603Y2502P10CQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 2.1PF 250V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.24993
Листови со податоци онлајн
0603Y2502P10CQT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.1 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C4532X7T2J224K200KE

C4532X7T2J224K200KE

TDK Corporation

CAP CER 0.22UF 630V X7T 1812

На залиха: 74.324

$1.48000

VJ0402D3R0DXAAJ

VJ0402D3R0DXAAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 3PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 959.140

$0.10426

06033C681KAT2A

06033C681KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 680PF 25V X7R 0603

На залиха: 416.666

$0.24000

C1206C161F3HAC7800

C1206C161F3HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 160PF 25V ULTRA STA

На залиха: 1.320.306

$0.07574

1210J0100333FCR

1210J0100333FCR

Syfer

CAP CER 0.033UF 10V C0G/NP0 1210

На залиха: 42.523

$2.58678

1825J3K00471JXR

1825J3K00471JXR

Syfer

CAP CER 470PF 3KV X7R 1825

На залиха: 60.644

$1.81385

1210J1000221FCR

1210J1000221FCR

Syfer

CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 78.500

$1.40126

C1206C169D3HAC7800

C1206C169D3HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 1.6PF 25V ULTRA STA

На залиха: 4.784.688

$0.02090

HV2220Y332KXHATHV

HV2220Y332KXHATHV

Vishay / Vitramon

CAP CER 3300PF 3KV X7R 2220

На залиха: 158.335

$0.63157

CKC21C183MWGACAUTO

CKC21C183MWGACAUTO

KEMET

KC-LINK 2220 18NF 650VDC C0G

На залиха: 83.259

$1.32117

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв