VJ0402Y472KXXCW1BC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0402Y472KXXCW1BC
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 4700PF 25V X7R 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.01589
Листови со податоци онлајн
VJ0402Y472KXXCW1BC PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4700 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.022" (0.55mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808Y0160123JXT

1808Y0160123JXT

Syfer

CAP CER 0.012UF 16V X7R 1808

На залиха: 200.912

$0.49773

1808J0630472JFR

1808J0630472JFR

Syfer

CAP CER 4700PF 63V C0G/NP0 1808

На залиха: 226.208

$0.44207

1825J1000392JCR

1825J1000392JCR

Syfer

CAP CER 3900PF 100V C0G/NP0 1825

На залиха: 55.573

$1.97935

12063C224KAT4A

12063C224KAT4A

Elco (AVX)

CAP CER 0.22UF 25V X7R 1206

На залиха: 1.825.483

$0.05478

1210J1K50560FCT

1210J1K50560FCT

Syfer

CAP CER 56PF 1.5KV C0G/NP0 1210

На залиха: 106.173

$1.03604

1808J2000561JDT

1808J2000561JDT

Syfer

CAP CER 560PF 200V X7R 1808

На залиха: 177.031

$0.56487

GRM155R71H821MA01D

GRM155R71H821MA01D

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 16.638.935

$0.00601

C1210X181F5HACAUTO

C1210X181F5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 180PF 50V ULTRA STA

На залиха: 386.981

$0.25841

2225J0160822GFT

2225J0160822GFT

Syfer

CAP CER 8200PF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 20.938

$6.20859

SQCB7M180FAJME

SQCB7M180FAJME

Elco (AVX)

CAP CER 18PF 500V 1111

На залиха: 63.051

$1.74460

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв