1206Y0500821JET

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y0500821JET
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 820PF 50V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.35982
Листови со податоци онлајн
1206Y0500821JET PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:820 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0805J1004P70DCT

0805J1004P70DCT

Syfer

CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 708.014

$0.14124

1808Y5K00221KXT

1808Y5K00221KXT

Syfer

CAP CER 220PF 5KV X7R 1808

На залиха: 230.101

$0.43459

2220J1000390FCR

2220J1000390FCR

Syfer

CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 2220

На залиха: 19.353

$6.71720

C1206C332G1GACTU

C1206C332G1GACTU

KEMET

CAP CER 3300PF 100V NP0 1206

На залиха: 183.224

$0.54578

VJ1206A681FXCMT

VJ1206A681FXCMT

Vishay / Vitramon

CAP CER 680PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 326.328

$0.30644

C1812C472KFRAC7800

C1812C472KFRAC7800

KEMET

CAP CER 4700PF 1.5KV X7R 1812

На залиха: 125.000

$0.80000

1808J2K00120KCT

1808J2K00120KCT

Syfer

CAP CER 12PF 2KV C0G/NP0 1808

На залиха: 267.015

$0.37451

C315C562J1G5TA7301

C315C562J1G5TA7301

KEMET

CAP CER 5600PF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 623.014

$0.16051

C0603C200M1HAC7867

C0603C200M1HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 20PF 100V ULTRA STA

На залиха: 18.416.206

$0.00543

800B1R2BT500XT

800B1R2BT500XT

American Technical Ceramics

CAP CER 1.2PF 500V C0G/NP0 1111

На залиха: 34.383

$3.49000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв