2220Y0500470KFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2220Y0500470KFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.92264
Листови со податоци онлајн
2220Y0500470KFR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0805J2500181KCR

0805J2500181KCR

Syfer

CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 602.337

$0.16602

GRM21BR61A105KA01L

GRM21BR61A105KA01L

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 3.095.017

$0.03231

0603J0500390JAT

0603J0500390JAT

Syfer

CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 553.587

$0.18064

CAS17C330JAGGC

CAS17C330JAGGC

KEMET

SFTY 1808 33PF X2 250 C0G 5%

На залиха: 108.374

$1.01500

VJ0402D1R3BLXAJ

VJ0402D1R3BLXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.3PF 25V C0G/NP0 0402

На залиха: 248.576

$0.40229

C0805C431F8HACAUTO

C0805C431F8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 430PF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.950.078

$0.05128

0805Y5004P70BFT

0805Y5004P70BFT

Syfer

CAP CER 4.7PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 135.235

$0.73945

1825J5K00560KCT

1825J5K00560KCT

Syfer

CAP CER 56PF 5KV C0G/NP0 1825

На залиха: 119.344

$0.83791

0805J0630152FFT

0805J0630152FFT

Syfer

CAP CER 1500PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 103.876

$0.96268

C1812X272F1HAC7800

C1812X272F1HAC7800

KEMET

CAP CER 1812 2.7NF 100V ULTRA ST

На залиха: 186.192

$0.53708

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв