VJ1206Y392MXQCW1BC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ1206Y392MXQCW1BC
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 3900PF 10V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.02767
Листови со податоци онлајн
VJ1206Y392MXQCW1BC PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3900 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.90mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0805Y3003P30CQT

0805Y3003P30CQT

Syfer

CAP CER 3.3PF 300V C0G/NP0 0805

На залиха: 240.929

$0.41506

1812Y2000820GCR

1812Y2000820GCR

Syfer

CAP CER 82PF 200V C0G/NP0 1812

На залиха: 79.195

$1.38896

1808YA250680GCTSP

1808YA250680GCTSP

Syfer

CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 93.527

$1.17612

K123M10X7RF53L2

K123M10X7RF53L2

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 0.012UF 50V X7R RADIAL

На залиха: 3.156.565

$0.03168

C1206X102J5RACTU

C1206X102J5RACTU

KEMET

CAP CER 1000PF 50V X7R 1206

На залиха: 769.112

$0.13002

0805J2500111JUT

0805J2500111JUT

Syfer

CAP CER 110PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 149.049

$0.67092

1808J2000330GFT

1808J2000330GFT

Syfer

CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 1808

На залиха: 135.365

$0.73874

1206Y1K00330FCT

1206Y1K00330FCT

Syfer

CAP CER 33PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 119.172

$0.83912

VJ0402D5R6BLBAC

VJ0402D5R6BLBAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 5.6PF 100V C0G/NP0 0402

На залиха: 211.206

$0.47347

GMC10CG102J200NT

GMC10CG102J200NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 5.263.157

$0.01900

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв