VJ0805D1R5CLBAP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0805D1R5CLBAP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.23432
Листови со податоци онлајн
VJ0805D1R5CLBAP PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.5 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.057" (1.45mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220J0500681KFT

2220J0500681KFT

Syfer

CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 2220

На залиха: 42.071

$2.61461

12065A100FAT2A

12065A100FAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 10PF 50V NP0 1206

На залиха: 432.900

$0.23100

1206J2000182KDR

1206J2000182KDR

Syfer

CAP CER 1800PF 200V X7R 1206

На залиха: 372.300

$0.26860

0805Y5000120GAT

0805Y5000120GAT

Syfer

CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 273.545

$0.36557

0805J0505P60DQT

0805J0505P60DQT

Syfer

CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 242.930

$0.41164

VJ0603D8R2CLCAJ

VJ0603D8R2CLCAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 8.2PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 582.988

$0.17153

0805J0500101JQT

0805J0500101JQT

Syfer

CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 153.254

$0.65251

0805Y1000151JAR

0805Y1000151JAR

Syfer

CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 448.853

$0.22279

C0603C820M4HAC7867

C0603C820M4HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 82PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 16.501.650

$0.00606

2220J1K20823JXT

2220J1K20823JXT

Syfer

CAP CER 0.082UF 1.2KV X7R 2220

На залиха: 38.857

$2.83083

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв