08051A121MAT2A

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
08051A121MAT2A
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP CER 120PF 100V NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03971
Листови со податоци онлајн
08051A121MAT2A PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:120 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.037" (0.94mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CKR22BX331MP

CKR22BX331MP

Elco (AVX)

CAP CER 330PF 200V BX 2-DIP

На залиха: 28.372

$4.22940

C1206X104G3GEC7800

C1206X104G3GEC7800

KEMET

CAP CER 1206 0.1UF 25V C0G 2%

На залиха: 65.926

$1.66853

CDR01BX181BKZRAT

CDR01BX181BKZRAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 180PF 100V 10% BX 0805

На залиха: 323.844

$0.30879

0805J1500470JQT

0805J1500470JQT

Syfer

CAP CER 47PF 150V C0G/NP0 0805

На залиха: 189.796

$0.52688

VJ1812Y122JBAAT4X

VJ1812Y122JBAAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 1200PF 50V X7R 1812

На залиха: 110.858

$0.90205

1206J2000222GFT

1206J2000222GFT

Syfer

CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 121.132

$0.82554

2220J6K00390GCT

2220J6K00390GCT

Syfer

CAP CER 39PF 6KV C0G/NP0 2220

На залиха: 73.079

$1.50520

0603J0500330GCT

0603J0500330GCT

Syfer

CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 457.142

$0.21875

1808Y0630100KFR

1808Y0630100KFR

Syfer

CAP CER 10PF 63V C0G/NP0 1808

На залиха: 208.116

$0.48050

0805J0502P70CCR

0805J0502P70CCR

Syfer

CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 496.302

$0.20149

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв