0603J3000300FQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603J3000300FQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 30PF 300V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.78933
Листови со податоци онлајн
0603J3000300FQT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:30 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:300V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206Y1000151KDR

1206Y1000151KDR

Syfer

CAP CER 150PF 100V X7R 1206

На залиха: 366.246

$0.27304

2220Y0160183KFT

2220Y0160183KFT

Syfer

CAP CER 0.018UF 16V C0G/NP0 2220

На залиха: 37.315

$3.21578

GMC01X5R103K6R3NT

GMC01X5R103K6R3NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 0.01UF 6.3V X5R 01005

На залиха: 14.492.753

$0.00690

C1206X132F8HACAUTO

C1206X132F8HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 1.3NF 10V ULTRA STA

На залиха: 650.279

$0.15378

1206J0250124KXR

1206J0250124KXR

Syfer

CAP CER 0.12UF 25V X7R 1206

На залиха: 435.653

$0.22954

HMK105B7332MV-F

HMK105B7332MV-F

TAIYO YUDEN

CAP CER 3300PF 100V X7R 0402

На залиха: 370.370

$0.27000

C0805C222MARECAUTO

C0805C222MARECAUTO

KEMET

CAP CER 0805 2.2NF 250V X7R

На залиха: 2.215.330

$0.04514

C324C390G3G5TA7301

C324C390G3G5TA7301

KEMET

CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 322.009

$0.31055

CKC33C823GCGAC7210

CKC33C823GCGAC7210

KEMET

KC-LINK 3640 82NF 500VDC C0G

На залиха: 17.041

$8.21520

0805J2001P00DFR

0805J2001P00DFR

Syfer

CAP CER 1PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 502.361

$0.19906

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв