C1206C829C1HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206C829C1HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 8.2PF 100V ULTRA ST
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03741
Листови со податоци онлајн
C1206C829C1HACAUTO PDF
 • серија:AUTO-150C-(CxxxxC-AUTO)
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:8.2 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805A821FXAAC

VJ0805A821FXAAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 242.295

$0.41272

1206Y1K00820GFT

1206Y1K00820GFT

Syfer

CAP CER 82PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 149.180

$0.67033

1808Y1K20222JXT

1808Y1K20222JXT

Syfer

CAP CER 2200PF 1.2KV X7R 1808

На залиха: 210.009

$0.47617

C1206X751J8HAC7800

C1206X751J8HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 750PF 10V ULTRA STA

На залиха: 2.256.826

$0.04431

MA0805XR334M500

MA0805XR334M500

Meritek

CAP CER 0.33UF 50V X7R 0805

На залиха: 1.287.001

$0.07770

C0201C470M3GACTU

C0201C470M3GACTU

KEMET

CAP CER 47PF 25V NP0 0201

На залиха: 10.172.939

$0.00983

VJ0402A2R2BXJPW1BC

VJ0402A2R2BXJPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.2PF 16V C0G/NP0 0402

На залиха: 5.307.855

$0.01884

0805J1000103JDR

0805J1000103JDR

Syfer

CAP CER 10000PF 100V X7R 0805

На залиха: 402.592

$0.24839

1210Y2000272FFT

1210Y2000272FFT

Syfer

CAP CER 2700PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 37.058

$2.96828

0805J100P800HQT

0805J100P800HQT

Syfer

CAP CER 0.8PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 126.318

$0.79165

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв