1812Y6300271FAT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y6300271FAT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 270PF 630V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.62748
Листови со податоци онлајн
1812Y6300271FAT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:630V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206Y0250473MDT

1206Y0250473MDT

Syfer

CAP CER 0.047UF 25V X7R 1206

На залиха: 313.794

$0.31868

SA301C104MAA

SA301C104MAA

Elco (AVX)

CAP CER 0.1UF 100V X7R AXIAL

На залиха: 418.130

$0.23916

C430C183J1G5TA

C430C183J1G5TA

KEMET

CAP CER 0.018UF 100V C0G AXIAL

На залиха: 507.356

$0.19710

VJ0805D1R8DLAAJ

VJ0805D1R8DLAAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.8PF 50V NP0 0805

На залиха: 544.484

$0.18366

VJ1206Y122KLEAJ32

VJ1206Y122KLEAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 1200 PF 500V X7R 1206 PB

На залиха: 124.722

$0.80178

0805Y0633P90DAT

0805Y0633P90DAT

Syfer

CAP CER 3.9PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 469.175

$0.21314

2220Y2000392FFT

2220Y2000392FFT

Syfer

CAP CER 3900PF 200V C0G/NP0 2220

На залиха: 9.692

$11.34868

C324C223G1G5TA7301

C324C223G1G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.022UF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 139.016

$0.71934

1206J0500561KCT

1206J0500561KCT

Syfer

CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 456.329

$0.21914

1210Y0630822JCT

1210Y0630822JCT

Syfer

CAP CER 8200PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 182.195

$0.54886

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв