1206Y1000393JDR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y1000393JDR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.039UF 100V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.44473
Листови со податоци онлајн
1206Y1000393JDR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.039 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805V153ZXBPW1BC

VJ0805V153ZXBPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.015UF 100V Y5V 0805

На залиха: 2.168.726

$0.04611

VJ1206Y392JXBMT

VJ1206Y392JXBMT

Vishay / Vitramon

CAP CER 3900PF 100V X7R 1206

На залиха: 1.086.130

$0.09207

CHV1206N1K0821JXT

CHV1206N1K0821JXT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 820PF 1KV X7R 1206

На залиха: 500.000

$0.20000

0505Y050P200CQT

0505Y050P200CQT

Syfer

CAP CER 0.2PF 50V C0G/NP0 0505

На залиха: 213.506

$0.46837

1206Y1000221FAR

1206Y1000221FAR

Syfer

CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 96.941

$1.13470

0505Y300P800CQT

0505Y300P800CQT

Syfer

CAP CER 0.8PF 300V C0G/NP0 0505

На залиха: 210.044

$0.47609

VJ0805A221GXQPW1BC

VJ0805A221GXQPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 220PF 10V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.982.160

$0.05045

1825J0630150FCR

1825J0630150FCR

Syfer

CAP CER 15PF 63V C0G/NP0 1825

На залиха: 18.672

$7.49770

C2012X7R2A104M125AE

C2012X7R2A104M125AE

TDK Corporation

CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805

На залиха: 370.370

$0.27000

C1210C472K1HAC7800

C1210C472K1HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 4.7NF 100V ULTRA ST

На залиха: 2.002.402

$0.04994

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв