1210J2500152MDT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J2500152MDT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1500PF 250V X7R 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.54826
Листови со податоци онлајн
1210J2500152MDT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1500 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
12107A151JAT2A

12107A151JAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 150PF 500V NP0 1210

На залиха: 351.333

$0.28463

CKC21C822GEGAC7800

CKC21C822GEGAC7800

KEMET

KC-LINK 2220 8.2NF 1200VDC C0G

На залиха: 46.921

$2.34434

2225Y0500563KFR

2225Y0500563KFR

Syfer

CAP CER 0.056UF 50V C0G/NP0 2225

На залиха: 24.183

$5.37558

C1206X181F4HAC7800

C1206X181F4HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 180PF 16V ULTRA STA

На залиха: 773.993

$0.12920

CKR22BX391KR-LL

CKR22BX391KR-LL

Elco (AVX)

CAP CER 390PF 200V BX 2-DIP

На залиха: 24.936

$5.21330

C325C180KAG5TA7301

C325C180KAG5TA7301

KEMET

CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 940.468

$0.10633

1825Y1K20821MXT

1825Y1K20821MXT

Syfer

CAP CER 820PF 1.2KV X7R 1825

На залиха: 78.510

$1.40109

1210Y0500152JER

1210Y0500152JER

Syfer

CAP CER 1500PF 50V X7R 1210

На залиха: 145.363

$0.68793

C1206C272K1HAC7800

C1206C272K1HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 2.7NF 100V ULTRA ST

На залиха: 3.392.130

$0.02948

LLL215R71C473MA11K

LLL215R71C473MA11K

TOKO / Murata

CAP CER 0.047UF 16V X7R 0508

На залиха: 1.384.466

$0.07223

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв