C350C104MCR5TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C350C104MCR5TA
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.1UF 500V X7R RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
26
Единечната цена
$5.71000
Листови со податоци онлајн
C350C104MCR5TA PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm X7R HV
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.1 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.500" L x 0.270" W (12.70mm x 6.86mm)
 • висина - седење (макс):0.560" (14.22mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.400" (10.16mm)
 • олово стил:Formed Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
QCCP501Q1R3C1GV001T

QCCP501Q1R3C1GV001T

Johanson Technology

HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,

На залиха: 3.126.954

$0.03198

MA0805CG0R5B100

MA0805CG0R5B100

Meritek

CAP CER 0.5PF 10V C0G/NP0 0805

На залиха: 3.460.207

$0.02890

1206J2000821JXR

1206J2000821JXR

Syfer

CAP CER 820PF 200V X7R 1206

На залиха: 437.885

$0.22837

K390K10C0GF5TH5

K390K10C0GF5TH5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 3.136.762

$0.03188

1812J0160392KFR

1812J0160392KFR

Syfer

CAP CER 3900PF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 108.189

$1.01673

1206J500P900CQT

1206J500P900CQT

Syfer

CAP CER 0.9PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 213.981

$0.46733

2220J2000184MDR

2220J2000184MDR

Syfer

CAP CER 0.18UF 200V X7R 2220

На залиха: 45.026

$2.44300

1812J0500394JXT

1812J0500394JXT

Syfer

CAP CER 0.39UF 50V X7R 1812

На залиха: 101.490

$1.08385

0603J1000391KXT

0603J1000391KXT

Syfer

CAP CER 390PF 100V X7R 0603

На залиха: 878.194

$0.11387

2220Y1K00563MDT

2220Y1K00563MDT

Syfer

CAP CER 0.056UF 1KV X7R 2220

На залиха: 47.930

$2.29501

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв