1206Y2500333JDT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y2500333JDT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.52510
Листови со податоци онлајн
1206Y2500333JDT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.033 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
K122J20C0GK5TL2

K122J20C0GK5TL2

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 1200PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 364.710

$0.27419

TMK042CG6R3BD-W

TMK042CG6R3BD-W

TAIYO YUDEN

CAP CER 6.3PF 25V C0G/NP0 01005

На залиха: 9.765.625

$0.01024

2225J0500392GFR

2225J0500392GFR

Syfer

CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 2225

На залиха: 20.976

$6.19752

C0805C332K4HAC7800

C0805C332K4HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 3.3NF 16V ULTRA STA

На залиха: 8.417.508

$0.01188

C335C473G1G5TA7301

C335C473G1G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.047UF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 83.708

$1.31408

08053C331MAT4A

08053C331MAT4A

Elco (AVX)

CAP CER SMD

На залиха: 2.658.160

$0.03762

2225J3K00682KXT

2225J3K00682KXT

Syfer

CAP CER 6800PF 3KV X7R 2225

На залиха: 45.076

$2.44030

1808YA250120FCRSP

1808YA250120FCRSP

Syfer

CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 51.454

$2.13780

1808J2K50121FCT

1808J2K50121FCT

Syfer

CAP CER 120PF 2.5KV C0G/NP0 1808

На залиха: 71.589

$1.53653

1825Y2K50680JCR

1825Y2K50680JCR

Syfer

CAP CER 68PF 2.5KV C0G/NP0 1825

На залиха: 70.052

$1.57024

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв