0603J0630910JQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603J0630910JQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 91PF 63V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.35490
Листови со податоци онлајн
0603J0630910JQT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:91 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J2000272KAR

1812J2000272KAR

Syfer

CAP CER 2700PF 200V C0G/NP0 1812

На залиха: 89.103

$1.23452

VJ0603D2R4DXCAC

VJ0603D2R4DXCAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.4PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 833.263

$0.12001

1206J0500182FCR

1206J0500182FCR

Syfer

CAP CER 1800PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 126.511

$0.79044

VJ1206V334MXXCW1BC

VJ1206V334MXXCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.33UF 25V Y5V 1206

На залиха: 810.766

$0.12334

1210Y0505P60CAT

1210Y0505P60CAT

Syfer

CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 106.341

$0.94037

VJ0402D110FLAAC

VJ0402D110FLAAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 11PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 106.730

$0.93694

MA1206CG821K500

MA1206CG821K500

Meritek

CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 1.231.527

$0.08120

VJ0603D360FLPAC

VJ0603D360FLPAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 36PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 119.497

$0.83684

1808Y0250100FCT

1808Y0250100FCT

Syfer

CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 96.715

$1.13736

VJ0805D361FLAAJ

VJ0805D361FLAAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 360PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 82.166

$1.33875

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв