1206Y0630822GCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y0630822GCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 8200PF 63V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.67894
Листови со податоци онлајн
1206Y0630822GCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:8200 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825J4K00391KCR

1825J4K00391KCR

Syfer

CAP CER 390PF 4KV C0G/NP0 1825

На залиха: 105.395

$0.94881

1812Y0250823KDT

1812Y0250823KDT

Syfer

CAP CER 0.082UF 25V X7R 1812

На залиха: 99.732

$1.10295

1206Y2500150GQT

1206Y2500150GQT

Syfer

CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 104.497

$0.95696

1808Y6306P80CCT

1808Y6306P80CCT

Syfer

CAP CER 6.8PF 630V C0G/NP0 1808

На залиха: 162.540

$0.61523

C1206X110K5HACAUTO

C1206X110K5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 11PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 1.921.598

$0.05204

1825Y5000121FCT

1825Y5000121FCT

Syfer

CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 1825

На залиха: 20.573

$6.31896

1210Y1K08P20BFR

1210Y1K08P20BFR

Syfer

CAP CER 8.2PF 1KV C0G/NP0 1210

На залиха: 68.245

$1.61182

VJ1206A560JXXCW1BC

VJ1206A560JXXCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 56PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 1.585.037

$0.06309

TMK316AB7475ML-T

TMK316AB7475ML-T

TAIYO YUDEN

CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206

На залиха: 1.122.334

$0.08910

VJ0603D111GXAAR

VJ0603D111GXAAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 110PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 221.827

$0.45080

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв