C1210X130M5HAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1210X130M5HAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1210 13PF 50V ULTRA STAB
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.07591
Листови со податоци онлајн
C1210X130M5HAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:13 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (0.98mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210J1000822KAR

1210J1000822KAR

Syfer

CAP CER 8200PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 121.250

$0.82474

VJ1206G335MXQTW1BC

VJ1206G335MXQTW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 3.3UF 10V X5R 1206

На залиха: 440.761

$0.22688

1210YD103MAT2A

1210YD103MAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 10000PF 16V X5R 1210

На залиха: 1.137.785

$0.08789

1210J0250153MDT

1210J0250153MDT

Syfer

CAP CER 0.015UF 25V X7R 1210

На залиха: 192.841

$0.51856

1111J5001P40HQT

1111J5001P40HQT

Syfer

CAP CER 1.4PF 500V C0G/NP0 1111

На залиха: 75.920

$1.44888

1812Y2K00102JXR

1812Y2K00102JXR

Syfer

CAP CER 1000PF 2KV X7R 1812

На залиха: 118.707

$0.84241

1812Y6K00220KCT

1812Y6K00220KCT

Syfer

CAP CER 22PF 6KV C0G/NP0 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

CDR32BP6R8BCZRAT

CDR32BP6R8BCZRAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 6.8PF 100V BP 1206

На залиха: 286.270

$0.34932

CDR31BP180BKZPAT

CDR31BP180BKZPAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 18PF 100V 10% BP 0805

На залиха: 323.844

$0.30879

CGA5L2X7R1E225M160AE

CGA5L2X7R1E225M160AE

TDK Corporation

CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206

На залиха: 841.750

$0.11880

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв