VJ0603A271JXAAP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0603A271JXAAP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.04835
Листови со податоци онлајн
VJ0603A271JXAAP PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.038" (0.97mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SA102A330JAR

SA102A330JAR

Elco (AVX)

CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 200.000

$0.50000

FA28C0G2A151JNU06

FA28C0G2A151JNU06

TDK Corporation

CAP CER 150PF 100V C0G RADIAL

На залиха: 303.030

$0.33000

2225J2K50221JCT

2225J2K50221JCT

Syfer

CAP CER 220PF 2.5KV C0G/NP0 2225

На залиха: 60.542

$1.81690

2225J5000181KFR

2225J5000181KFR

Syfer

CAP CER 180PF 500V C0G/NP0 2225

На залиха: 40.759

$2.69878

201S42E331FV4E

201S42E331FV4E

Johanson Technology

CAP CER 330PF 200V NP0 1111

На залиха: 64.102

$1.71600

C1206C362F1HACAUTO

C1206C362F1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 3.6NF 100V ULTRA ST

На залиха: 797.829

$0.12534

C317C271J1G5TA7303

C317C271J1G5TA7303

KEMET

CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 901.875

$0.11088

1825J5K00181FCR

1825J5K00181FCR

Syfer

CAP CER 180PF 5KV C0G/NP0 1825

На залиха: 31.406

$3.82088

2211JA250331MXRSP

2211JA250331MXRSP

Syfer

CAP CER 330PF 250V X7R 2211

На залиха: 100.002

$0.99998

0805J1000104JXR

0805J1000104JXR

Syfer

CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805

На залиха: 395.303

$0.25297

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв