C1210X622K4HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1210X622K4HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1210 6.2NF 16V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.09182
Листови со податоци онлајн
C1210X622K4HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6200 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (0.98mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206Y0501P20DFT

1206Y0501P20DFT

Syfer

CAP CER 1.2PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 326.979

$0.30583

1210J0630561GFR

1210J0630561GFR

Syfer

CAP CER 560PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 104.678

$1.05084

0505J0505P60HQT

0505J0505P60HQT

Syfer

CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0505

На залиха: 52.367

$2.10052

2225Y0500563JDT

2225Y0500563JDT

Syfer

CAP CER 0.056UF 50V X7R 2225

На залиха: 33.800

$3.55026

2225Y2K50152GCR

2225Y2K50152GCR

Syfer

CAP CER 1500PF 2.5KV C0G 2225

На залиха: 28.592

$4.19692

MR051C221MAAAP2

MR051C221MAAAP2

Elco (AVX)

CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL

На залиха: 526.094

$0.19008

GRM155R60G564ME01D

GRM155R60G564ME01D

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 3.916.960

$0.02553

EMK063BJ103MP-F

EMK063BJ103MP-F

TAIYO YUDEN

CAP CER 10000PF 16V X5R 0201

На залиха: 9.090.909

$0.01100

C1210X123M8HACAUTO

C1210X123M8HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 12NF 10V ULTRA STAB

На залиха: 981.161

$0.10192

08055A151J4T2A

08055A151J4T2A

Elco (AVX)

CAP CER 150PF 50V NP0 0805

На залиха: 1.718.213

$0.05820

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв