1210Y0250472JCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210Y0250472JCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.49154
Листови со податоци онлајн
1210Y0250472JCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4700 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0805C103M8JACAUTO

C0805C103M8JACAUTO

KEMET

CAP CER 10000PF 10V U2J 0805

На залиха: 2.225.189

$0.04494

VJ0603D151JLAAR

VJ0603D151JLAAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 555.000

$0.18018

1206Y1K00470KCT

1206Y1K00470KCT

Syfer

CAP CER 47PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 416.788

$0.23993

1206J1K00471KAR

1206J1K00471KAR

Syfer

CAP CER 470PF 1000V C0G/NP0 1206

На залиха: 302.947

$0.33009

0603J2500332KDT

0603J2500332KDT

Syfer

CAP CER 3300PF 250V X7R 0603

На залиха: 601.793

$0.16617

1210J5000221KCR

1210J5000221KCR

Syfer

CAP CER 220PF 500V C0G/NP0 1210

На залиха: 386.324

$0.25885

1808Y0100101KCR

1808Y0100101KCR

Syfer

CAP CER 100PF 10V C0G/NP0 1808

На залиха: 351.123

$0.28480

12063D475KAT2A

12063D475KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206

На залиха: 175.438

$0.57000

0603J2000750KQT

0603J2000750KQT

Syfer

CAP CER 75PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 296.120

$0.33770

C3225X6S1V106M250AC

C3225X6S1V106M250AC

TDK Corporation

CAP CER 10UF 35V X6S 1210

На залиха: 86.614

$1.27000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв