WhatsApp Icon
1206Y6300331FAT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y6300331FAT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 330PF 630V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
12189
Листови со податоци онлајн
1206Y6300331FAT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:630V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CEU4J2X7R2A103K125AE

CEU4J2X7R2A103K125AE

TDK Corporation

CAP CER 10000PF 100V X7R 0805

На залиха: 344.827

1206Y2000221MER

1206Y2000221MER

Syfer

CAP CER 220PF 200V X7R 1206

На залиха: 359.453

1206J5000820KFR

1206J5000820KFR

Syfer

CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 383.362

1812J0500271GFR

1812J0500271GFR

Syfer

CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 61.732

C0603C332G3JACAUTO

C0603C332G3JACAUTO

KEMET

CAP CER 3300PF 25V U2J 0603

На залиха: 934.841

1206J2500121FCT

1206J2500121FCT

Syfer

CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 123.857

MA0603CG270J500

MA0603CG270J500

Meritek

CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 11.834.319

0805J0630120JAR

0805J0630120JAR

Syfer

CAP CER 12PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 524.466

C0603X680K3HAC7867

C0603X680K3HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 68PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 8.741.258

1812J0500823KXR

1812J0500823KXR

Syfer

CAP CER 0.082UF 50V X7R 1812

На залиха: 149.180

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв