WhatsApp Icon
1808Y1005P60BFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808Y1005P60BFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 5.6PF 100V C0G/NP0 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
19931
Листови со податоци онлајн
1808Y1005P60BFR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:5.6 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
1206Y0500183MDR

1206Y0500183MDR

Syfer

CAP CER 0.018UF 50V X7R 1206

На залиха: 370.713

1808J2K05P60BCR

1808J2K05P60BCR

Syfer

CAP CER 5.6PF 2KV C0G/NP0 1808

На залиха: 126.087

1210Y1000680GAR

1210Y1000680GAR

Syfer

CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 96.941

C1206C301F1HACAUTO

C1206C301F1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 300PF 100V ULTRA ST

На залиха: 232.558

1206Y2K04P00CQT

1206Y2K04P00CQT

Syfer

CAP CER 4PF 2000V C0G/NP0 1206

На залиха: 157.336

1808Y1000121KCR

1808Y1000121KCR

Syfer

CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 1808

На залиха: 333.822

12065C105JAT9A

12065C105JAT9A

Elco (AVX)

CAP CER 1UF 50V X7R 1206

На залиха: 330.578

1808J5000182JFR

1808J5000182JFR

Syfer

CAP CER 1800PF 500V C0G/NP0 1808

На залиха: 161.168

1210Y0500120KFT

1210Y0500120KFT

Syfer

CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 157.336

1206Y5000101JCR

1206Y5000101JCR

Syfer

CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 451.773

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв