0805J1000271GFT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805J1000271GFT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.38566
Листови со податоци онлајн
0805J1000271GFT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206J5000101GAT

1206J5000101GAT

Syfer

CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 185.305

$0.53965

2220Y2000153MXR

2220Y2000153MXR

Syfer

CAP CER 0.015UF 200V X7R 2220

На залиха: 66.320

$1.65860

C1210C224J5RALTU

C1210C224J5RALTU

KEMET

CAP CER 0.22UF 50V X7R 1210

На залиха: 301.204

$0.33200

VJ0805Y821MXXMC

VJ0805Y821MXXMC

Vishay / Vitramon

CAP CER 820PF 25V X7R 0805

На залиха: 2.498.750

$0.04002

C1206X101K4HAC7800

C1206X101K4HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 100PF 16V ULTRA STA

На залиха: 2.311.604

$0.04326

1808Y1005P60BFR

1808Y1005P60BFR

Syfer

CAP CER 5.6PF 100V C0G/NP0 1808

На залиха: 101.288

$0.98728

1206Y0500183MDR

1206Y0500183MDR

Syfer

CAP CER 0.018UF 50V X7R 1206

На залиха: 370.713

$0.26975

1808J2K05P60BCR

1808J2K05P60BCR

Syfer

CAP CER 5.6PF 2KV C0G/NP0 1808

На залиха: 126.087

$0.79310

1210Y1000680GAR

1210Y1000680GAR

Syfer

CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 96.941

$1.13470

C1206C301F1HACAUTO

C1206C301F1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 300PF 100V ULTRA ST

На залиха: 232.558

$0.43000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв