C0805C223M2REC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805C223M2REC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0805 22NF 200V X7R 20%
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03469
Листови со податоци онлајн
C0805C223M2REC7800 PDF
 • серија:ESD SMD Comm X7R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.022 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:ESD Protection
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206J0160561MXT

1206J0160561MXT

Syfer

CAP CER 560PF 16V X7R 1206

На залиха: 542.093

$0.18447

CKC18X103JDGAC7800

CKC18X103JDGAC7800

KEMET

KC-LINK 1812 10NF 1000VDC C0G

На залиха: 46.711

$2.35486

C0805X222J2REC7800

C0805X222J2REC7800

KEMET

CAP CER 0805 2.2NF 200V X7R 5%

На залиха: 1.328.021

$0.07530

VJ1210Y221MXGAT5Z

VJ1210Y221MXGAT5Z

Vishay / Vitramon

CAP CER 220PF 1KV X7R 1210

На залиха: 298.819

$0.33465

1206Y2500153MDR

1206Y2500153MDR

Syfer

CAP CER 0.015UF 250V X7R 1206

На залиха: 323.007

$0.30959

C1206X339B8HAC7800

C1206X339B8HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 3.3PF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.256.755

$0.07957

1808Y4K00181KXR

1808Y4K00181KXR

Syfer

CAP CER 180PF 4KV X7R 1808

На залиха: 254.647

$0.39270

GRM15XR71C822MA86D

GRM15XR71C822MA86D

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 6.765.899

$0.01478

C0805C391J3HACAUTO

C0805C391J3HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 390PF 25V ULTRA STA

На залиха: 4.644.681

$0.02153

C1206C153K1REC7210

C1206C153K1REC7210

KEMET

CAP CER 1206 15NF 100V X7R 10%

На залиха: 3.417.634

$0.02926

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв